Dajte si pozor na tieto chyby,

ktoré vás môžu OBRAŤ

o veľké peniaze pri predaji
vašej nehnuteľnosti!

(Môžu vás stáť pokojne aj 5000 EUR)

Skôr než budete pokračovať, odpovedzte si na tieto otázky:

Predávate si nehnuteľnosť svoj pomocne, ale nedarí sa vám ju predať, tak akoby ste si predstavovali?

Odfotili ste vašu krásnu nehnuteľnosť, vypísali veci čo sa v nej nachádzajú a zavesili na internet, ale aj tak nikto neprišiel na obhliadku?

Nevedeli ste za akú sumu predávať vašu nehnuteľnosť a tak ste si povedali že, radšej dáte vyššiu sumu o niekoľko tisíc, aby ste mali potom z čoho dávať zľavu kupujúcim?

Dali ste na “priateľské“ rady  susedov alebo rodiny ako najlepšie predávať vašu nehnuteľnosť, ale nie je o ňu žiadny záujem?

Vystrieda sa u Vás veľa ľudí na obhliadkach, ale chodia si nehnuteľnosť len obzerať a vôbec žiadny záujem?

Nemáte absolútne žiadnu chuť a ani čas predávať vašu nehnuteľnosť? 

Vašu nehnuteľnosť predávajú viacerí realitní makléri, ale aj tak sa nedarí predať vašu nehnuteľnosť?

Ak vaša odpoveď znie aspoň raz ÁNO, tak rozhodne spozornite! Mám totiž pre vás riešenie, ktoré môže všetko zmeniť skôr, než by ste si vôbec pomysleli!

Som realitný maklér pre Levice a volám sa Marek KusýPomáham ľuďom pri predaji nehnuteľností a snažím sa vyriešiť všetky problémy spojené s nehnuteľnosťami. 

Bežne dokážem navýšiť cenu o 3-8% oproti tomu, za koľko by ste nehnuteľnosť dokázali predať sami.

  • Marek Kusý

Stačia iba 3 správne kroky k tomu,
aby ste vašu nehnuteľnosť predali rýchlejšie a za viac peňazí!

Áno, len 3 správne kroky vás delia od toho aby ste svoju nehnuteľnosť predali rýchlo a za viac peňazí. Je to technika ktorá stojí na správnych základoch. A práve tieto 3 správne kroky jeden po druhom s ľahkosťou môžeme využiť pri predaji vašej nehnuteľnosti. Ste zvedaví, o aké kroky ide? 

3 správne kroky, ktoré budú viesť k predaniu vašej nehnuteľnosti

1. Správna príprava nehnuteľnosti na predaj 

Úprava nehnuteľnosti - Home staging, ktorý navodí tú správnu emóciu. Pri predaji rozhoduje práve ona.

Dokonalá fotka je predajný obal. Predstavte si, že by sa parfémy predávali 
v zaváraninových fľašiach.Čo myslíte, aký bude výsledok, keď nehnuteľnosť nafotí profesionálny fotograf, alebo maklér mobilom?

Ako ľudom ešte viac priblížiť nehnuteľnosť, aby sa už doma pri svojom počítači tešili sa na obhliadku?Áno myslíte si dobre, videom! Často krát si kupujúci pozrú video nehnuteľnosti a prídu na obhliadku s tým, že už poznajú danú nehnuteľnosť. A na obhliadke sa už len prídu presvedčiť.

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste ani len nečítali popis nehnuteľnosti alebo niektorého výrobku, ktorý ste kupovali, lebo bol absolútne odfláknutý. Pútavý text, ktorý predá nehnuteľnosť je obrovskou výhodou.

2. Správna propagácia nehnuteľnosti

Ak sadnete k počítaču alebo chytíte mobil do ruky, medzi prvé aktivity patrí aj sledovanie sociálnych sietí. Veľmi dôležitá je preto platená reklama na sociálnych sieťach Instagram, Google, Facebook a Linkedin.

Hneď za sociálnymi sieťami sú dôležité inzertné portály, najmä tie najnavštevovanejšie na Slovenku.

Je dôležité, aby bola nehnuteľnosť stále na očiach ľudí, a to platí aj pri inzertných portáloch, takže "TOPOVANIE" na týchto portáloch je samozrejmosťou. Nehnuteľnosti na prvých stránkach sú vnímané lepšie ako tie na 6. strane.

V neposlednom rade sú veľmi dôležité reklamné plachty, bilboardy, letáky a mnoho iného.

3. Správna cena nehnuteľnosti

Nereálna cena dokáže pokaziť všetko. Nehnuteľnosť môže byť najkrajšia na svete a tip top pripravená, ak je cena prestrelená, všetka propagácia a úsilie stráca zmysel.

Čím sa dlhšie nehnuteľnosť predáva, tým viac stráca na atraktivite a tým pádom aj na cene.

Nastavenie ceny je dôležité a treba ju nastaviť presne a správne. A to si vyžaduje človeka, ktorý pozná nie internetové ceny ale ceny, za ktoré sa realizujú predaje nehnuteľností.

Treba si uvedomiť, že ceny nehnuteľností neurčuje predávajúci, ale trh a konkrétny kupujúci, ktorý má peniaze "v peňaženke".

Najlepšie na to celé je, že vám ukážem
ako to celé vyzerá v praxi!

Ryby sa chytajú na udicu,
ľudia na slová.

Je vám povedomý takýto popis?

"Ponúkame Vám na prenájom 3 izbový byt Levice. Plocha: úžitková 76m2. Nachádza sa na 6. poschodí zo 7 s výťahom. Podlaha: plávajúca, dlažba. Steny: stierky. Okná: plastové. Vybavenie kúpeľne: sprchovací kút. Vybavenie kuchyne: kuchynská linka, sporák, umývačka riadu, chladnička, mikrovlnka. Stav objektu: kompletná rekonštrukcia. Konštrukcia objektu: panelová. Kúrenie: centrálne. Zabezpečenie bezpečnostnými dverami. Výhody: slnečný, pekný výhľad, tiché prostredie, obchody, škola, škôlka, zastávka autobusu, zateplený bytový dom. Cena 450 €/mesiac."

Drvivá väčšina realitných maklérov popíše nehnuteľnosť takto. Jednoducho sa im nechce napísať lepší text alebo si popis rovno dajú vygenerovať. Vymenujú veci, ktoré sú v nehnuteľnosti a hotovo.

Porovnajte si to napríklad s mojím popisom, ktorým sa prezentoval byt  v centre mesta.

Možno si práve hovoríte, že je čas na zmenu a hľadáte tú najlepšiu možnosť bývania pre vás a vašu rodinu.

Hľadáte rodinný dom, do ktorého sa môžete ihneď nasťahovať, lebo vašou prioritou je sa vyhnúť celému procesu stavania rodinného domu od základov?

Zároveň však chcete vymeniť ruch mesta za pokoj, kde si budete môcť oddýchnuť, vyhnúť sa hluku, ale chcete ostať v meste? 

Čo by ste povedali na krásnu a modernú ulicu, kde sa susedia ku sebe správajú ako jedna veľká rodina. Výhodou tejto modernej ulice je to, že do centra mesta sa auto dostanete za 3 minúty.

Jednoducho môžete vymeniť ruch mesta za oddych a príjemné prostredie, ktoré bude pre rast vašich detí, ako stvorené. Prípadne, ak hľadáte pokoj a súkromie, tak kúpou tohto domu rozhodne trafíte do čierneho, a pritom komfort mesta vám stále zostáva plne k dispozícii.

Je viac ako pravdepodobné, že o tento samostatne stojaci dom s veľkou záhradou, bude vysoký záujem a termíny obhliadok sa budú plniť veľmi rýchlo, tak vás poprosím dohodnite si ju, čo najskôr :) 

ZAVOLAJTE MI NA ČÍSLO 0915 055 571 A DOHODNEME SI OBHLIADKU TOHTO BYTU. RADŠEJ PÍŠETE  EMAILY? TAK POTOM MI NAPÍŠTE EMAIL NA marekkusy@mojrealitak.sk

Prečo môže byť táto novostavba správnou voľbou práve pre vás? 

Dom má veľmi zaujímavú a rozumne riešenú dispozíciu, ktorú ste si mohli všimnúť z pôdorysu. Zastavaná plocha domu je 180 m2 a pozostáva zo štyroch izieb, ktoré vám poskytnú praktické a útulné bývanie. Tento rodinný dom bol vybudovaný pred 4 rokmi a prostredie novovybudovanej ulice si zamilujete. 

K domu patrí pozemok o veľkosti 480 m2 a v jeho zadnej časti nájdete vysoké betónové oplotenie, ktoré vám zabezpečí dostatočné súkromie pri relaxe alebo trávení voľných chvíľ s vašou rodinou.

Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, tak vás určite poteší, že z dvoch izieb a obývačky sú výstupy priamo na terasu.

Medzi veľké výhody tohto domu patrí aj samostatná kúpeľňa pre spálňu, ktorá vám zabezpečí nezameniteľnú atmosféru a pomôže vám zrelaxovať v úplnom súkromí. Súčasťou domu je samostatný šatník, do ktorého sa zmestí všetko vaše potrebné oblečenie :)

Je pre vás potrebná špajza? Táto novostavba vám ponúka špajzu a aj technickú miestnosť. Na fotkách ste si mohli všimnúť, že v dome chýba krb. Ale to je najmenší problém, lebo ani na ten sa nezabudlo. V dome je vybudovaná predpríprava na krb.

Pýtate sa ako je vyriešené kúrenie? Keď som prvý krát vstúpil do domu, tak som si na túto otázku aj hneď odpovedal. Na nohách som pocítil príjemné teplo z podlahového kúrenia. Ak máte v domácnosti viac áut, tak určite oceníte, že celkovo máte k dispozícii na státie 3 miesta.

Pevne verím, že bezpečnosť pre vás a vašu rodinu je pri výbere bývania vysokou prioritou. Po tomto ohľade je táto novovybudovaná v otázke bezpečnosti na veľmi vysokej úrovni. Vandalizmus, škody na majetku a krádeže sa tejto lokalite vyhýbajú veľkým oblúkom. Aj z toho dôvodu si túto štvrť vyberajú mladé rodiny zo širokého okolia.

Ak poznáte túto novovybudovanú ulicu v Leviciach, tak viete, že je úžasným miestom pre rodinný život. Ak ju ešte nepoznáte, tak sa príďte pozrieť a presvedčte sa na vlastné oči :)

Určite Vás zaujíma cena tejto 4 ročného rodinného domu.

Cena toho 4 - izbový dom s rozlohou 180 m2, s pozemkom 480 m2, dvomi kúpeľňami, studňou, samostatným šatníkom, špajzou, technickou miestnosťou a s 3 parkovacími miestami je 255.000 €. 

Chcete si dohodnúť obhliadku alebo máte akékoľvek otázky?

ZAVOLAJTE MI NA ČÍSLO 0915 055 571 A DOHODNEME SI OBHLIADKU TOHTO BYTU. RADŠEJ PÍŠETE  EMAILY? TAK POTOM MI NAPÍŠTE EMAIL NA marekkusy@mojrealitak.sk

S pozdravom
Marek Kusý

Viete si predstaviť dom na základe tohto popisu, hoci aj bez fotiek?
Verím, že si predstavíte niečo príjemné :-)

Fotky sú už len "čerešničkou na torte".

Pozrite si napríklad toto video:

Video je veľmi silné médium, ktoré ľudia obľubujú.

Aj vy takto predávate nehnuteľnosť?!

Väčšinou to vyzerá nasledovne. Ak sa niekto rozhodne predávať nehnuteľnosť väčšinou ju začne predávať sám. Odfotí svoju nehnuteľnosť, vypíše veci čo sa v nej nachádzajú a zavesí ju internet. Samozrejme sa na svoju nehnuteľnosť nepozrie objektívne a cenu vysoko prestrelí.

Veď keby niečo z ceny dám dole pár eur a všetko bude dobré. Po pár týždňoch dovolí 2 alebo 3 realitným kanceláriám urobiť to iste aby prilial benzín do ohňa a prišiel o pár tisíc eur.

Ak Vám toto niekto poradil, že veď to skús takto okamžite stým prestaňte. Je to spôsob predaja nehnuteľnosti, ktorí bol moderný pred 15 rokmi a bohužiaľ drvivá väčšina realitných maklérov pracuje s technikami, ktoré sú zastarané.

Ak ľudia niečo nevedia, tak to danú vec väčšinou odkladajú na neskôr. Často však pred sebou tlačia veci, ktorých prekonanie môže mať vysoko pozitívny dopad na predaj ich nehnuteľnosti. Zvyknete veci odkladať "na neskôr" aj vy?

Neodkladajte spoluprácu s kvalitným realitným maklérom už ani minútu!

Ak odkladáte spoluprácu s realitným maklérom, pretože si vravíte, že ešte to skúsim sám, tak sa zastavte. Prvé tri týždne pri predaji akejkoľvek nehnuteľnosti sú veľmi dôležité, pretože to je ten čas kedy ľudia reagujú na novú nehnuteľnosť. Ak urobíte niečo zle v prvých týždňoch môže Vás to stáť veľa peňazí.

Vyberte si kvalitného realitného makléra, ktorí nepredáva nehnuteľnosti technikou, ktorá je 15 rokov stará a oberá vás o peniaze a čas. 

Kvalitný realitný maklér dokáže navýšiť cenu o 3-8% oproti tomu, za koľko by ste nehnuteľnosť dokázali predať sami.

Čas začať spolupracovať s realitným maklérom je hneď na začiatku!

Veď moji nadšený klienti sú živým príkladom toho čo dokážem!

„Marek, vedel by si takto pomôcť aj mne?”

Musím vás varovať: Nie som kúzelník a nemám zázračný klobúk, s ktorého vyťahujem kupujúcich s hotovosťou.

Ale ukážem vám ako sa mi podarilo predať 2 nehnuteľnosti za 48 hodín a poradiť vám ako predávať nehnuteľnosť, s navýšením ceny pokojne aj o 5 000€. 

Samozrejme sa tu nebavíme o odfotení nehnuteľnosti a inzerovaní  na bazoši.  To dnes dokáže (skoro) každý. Na toto nepotrebujete vôbec moju pomoc.

Ale predať nehnuteľnosť tak, aby ste ju dokázali predať za najvyššiu možnú sumu to si vyžaduje znalosti, skúsenosti a správne predajné techniky.

Bežne dokážem navýšiť cenu o 3-8% oproti tomu, za koľko by ste nehnuteľnosť dokázali predať sami.

Ako?

 3 správnymi krokmi ˃˃˃

  1. Správna príprava nehnuteľnosti na predaj ˃˃˃
  2. Správna propagácia nehnuteľnosti ˃˃˃
  3. Správna cena nehnuteľnosti ˃˃˃

Ukážem vám, že predať nehnuteľnosť sa dá aj inak ako čakať nato či niekto príde vôbec na obhliadku. Pripraviť nehnuteľnosť tak, aby sa kupujúci tešili, že práve oni mohli kúpiť vašu nehnuteľnosť.