Dajte si pozor na tieto chyby,

ktoré vás môžu OBRAŤ

o veľké peniaze pri predaji
vašej nehnuteľnosti!

(Môžu vás stáť pokojne aj 5000 EUR)

Skôr než budete pokračovať, odpovedzte si na tieto otázky:

Predávate si nehnuteľnosť svoj pomocne, ale nedarí sa vám ju predať, tak akoby ste si predstavovali?

Odfotili ste vašu krásnu nehnuteľnosť, vypísali veci čo sa v nej nachádzajú a zavesili na internet, ale aj tak nikto neprišiel na obhliadku?

Nevedeli ste za akú sumu predávať vašu nehnuteľnosť a tak ste si povedali že, radšej dáte vyššiu sumu o niekoľko tisíc, aby ste mali potom z čoho dávať zľavu kupujúcim?

Dali ste na “priateľské“ rady  susedov alebo rodiny ako najlepšie predávať vašu nehnuteľnosť, ale nie je o ňu žiadny záujem?

Vystrieda sa u Vás veľa ľudí na obhliadkach, ale chodia si nehnuteľnosť len obzerať a vôbec žiadny záujem?

Nemáte absolútne žiadnu chuť a ani čas predávať vašu nehnuteľnosť? 

Vašu nehnuteľnosť predávajú viacerí realitní makléri, ale aj tak sa nedarí predať vašu nehnuteľnosť?

Ak vaša odpoveď znie aspoň raz ÁNO, tak rozhodne spozornite! Mám totiž pre vás riešenie, ktoré môže všetko zmeniť skôr, než by ste si vôbec pomysleli!

Som realitný maklér pre Levice a volám sa Marek KusýPomáham ľuďom pri predaji nehnuteľností a snažím sa vyriešiť všetky problémy spojené s nehnuteľnosťami. 

Bežne dokážem navýšiť cenu o 3-8% oproti tomu, za koľko by ste nehnuteľnosť dokázali predať sami.

  • Marek Kusý

Stačia iba 3 správne kroky k tomu,
aby ste vašu nehnuteľnosť predali rýchlejšie a za viac peňazí!

Áno, len 3 správne kroky vás delia od toho aby ste svoju nehnuteľnosť predali rýchlo a za viac peňazí. Je to technika ktorá stojí na správnych základoch. A práve tieto 3 správne kroky jeden po druhom s ľahkosťou môžeme využiť pri predaji vašej nehnuteľnosti. Ste zvedaví, o aké kroky ide? 

3 jednoduché kroky, ktoré budú viesť k predaniu vašej nehnuteľnosti

1. Správna príprava nehnuteľnosti na predaj 

Úprava nehnuteľnosti - Home staging, ktorý navodí tú správnu emóciu. Pri predaji rozhoduje práve ona.

Dokonalá fotka je predajný obal. Predstavte si, že by sa parfémy predávali 
v zaváraninových fľašiach.Čo myslíte, aký bude výsledok, keď nehnuteľnosť nafotí profesionálny fotograf, alebo maklér mobilom?

Ako ľudom ešte viac priblížiť nehnuteľnosť, aby sa už doma pri svojom počítači tešili sa na obhliadku?Áno myslíte si dobre, videom! Často krát si kupujúci pozrú video nehnuteľnosti a prídu na obhliadku s tým, že už poznajú danú nehnuteľnosť. A na obhliadke sa už len prídu presvedčiť.

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste ani len nečítali popis nehnuteľnosti alebo niektorého výrobku, ktorý ste kupovali, lebo bol absolútne odfláknutý. Pútavý text, ktorý predá nehnuteľnosť je obrovskou výhodou.

2. Správna propagácia nehnuteľnosti

Ak sadnete k počítaču alebo chytíte mobil do ruky, medzi prvé aktivity patrí aj sledovanie sociálnych sietí. Veľmi dôležitá je preto platená reklama na sociálnych sieťach Instagram, Google, Facebook a Linkedin.

Hneď za sociálnymi sieťami sú dôležité inzertné portály, najmä tie najnavštevovanejšie na Slovenku.

Je dôležité, aby bola nehnuteľnosť stále na očiach ľudí, a to platí aj pri inzertných portáloch, takže "TOPOVANIE" na týchto portáloch je samozrejmosťou. Nehnuteľnosti na prvých stránkach sú vnímané lepšie ako tie na 6. strane.

V neposlednom rade sú veľmi dôležité reklamné plachty, bilboardy, letáky a mnoho iného.

3. Správna cena nehnuteľnosti

Nereálna cena dokáže pokaziť všetko. Nehnuteľnosť môže byť najkrajšia na svete a tip top pripravená, ak je cena prestrelená, všetka propagácia a úsilie stráca zmysel.

Čím sa dlhšie nehnuteľnosť predáva, tým viac stráca na atraktivite a tým pádom aj na cene.

Nastavenie ceny je dôležité a treba ju nastaviť presne a správne. A to si vyžaduje človeka, ktorý pozná nie internetové ceny ale ceny, za ktoré sa realizujú predaje nehnuteľností.

Treba si uvedomiť, že ceny nehnuteľností neurčuje predávajúci, ale trh a konkrétny kupujúci, ktorý má peniaze "v peňaženke".

Najlepšie na to celé je, že vám ukážem
ako to celé vyzerá v praxi!

Čo hovoria ľudia, ktorí už som ňou spolupracovali?

Čo nedokázali iné realitky za 2 mesiace, to dokázal on za 2-3 týždne.


Som veľmi spokojná so spoluprácou pána Mareka Kusého pri hľadaní podnájomníkov do môjho bytu. Bol vždy ochotný poradiť, pomôcť, prísť, bol stále v telefonickom kontakte, Čo nedokázali iné realitky za 2 mesiace, to dokázal on za 2-3 týždne. Páči sa mi jeho pozitívny a profesionálny prístup a stratégia čo sa týka fotenia nehnuteľnosti, jej propagácie a reklamy. Už len samotný fakt, že prenajíma - predáva nehnuteľnosť ako by bola jeho vlastná, hovorí za všetko. Určite ho odporúčam všetkým, ktorí potrebujú pomôcť so svojimi nehnuteľnosťami.

Marcela Zollerová
Prenájom 3 izbového bytu

Levice

Vybavil Marek všetko čo mal a aj veci navyše čo ho už vo svojej podstate trápiť nemuselo. 


Marek Kusý, Sprostredkoval mi predaj domu a bol som spokojný. Je pravda že s Marekom sa poznáme roky, veľmi veľa rokov. A práve preto som sa aj obával že ako to celé prebehne. Lebo ako sa hovorí najhoršie sa obchoduje s ľuďmi ktorých dlho poznáme. Ale v tomto prípade opak bol pravdou. 
Vybavil Marek všetko čo mal a aj veci navyše čo ho už vo svojej podstate trápiť nemuselo. 
Takže ho odporúčam. Ak budete vidieť nehnuteľnosť ktorú ponúka tak budete s Marekom spokojný. 

Vojtech Hornyák
Kúpa rodinného domu

Hontianska Vrbica

Veľa mi pomohol aj po kúpe nehnuteľnosti.


Veľmi ochotný, milý muž. Vždy bol k dispozícii, spolupráca bola super a veľa mi pomohol aj po kúpe nehnuteľnosti. Určite odporúčam, bola som maximálne spokojná  Ďakujem ešte raz, Marek 

Sabina Demeterová
Kúpa dvojgarsónky

Levice

Predaj domu prebehol veľmi rýchlo čo som bola až šokovaná


Marek, Keď som sa dozvedela že Marek je realitný maklér neváhala som a hneď som ho oslovila, sprostredkoval predaj domu, pri čom komunikácie prebiehala veľmi hladko stále ma informoval o všetkom, ako náhle už boli kupci taktiež ma informoval o každom jednom kroku postupe. Vždy bol na telefóne a na akékoľvek otázky mi odpovedal. Predaj domu prebehol veľmi rýchlo čo som bola až šokovaná, Marek vybavil všetko ohľadom papierov, .. Určite keby chceme znovu predať alebo kúpiť nehnuteľnosť tak prvý človek ktorého oslovím je Marek. Bola som s jeho prácou veľmi spokojná a odporúčam ho aj ďalej.

Veronika Juhászová
Predaj rodinného domu

Levice

Je to fakt veľká pomoc pre človeka napríklad ako som ja, čo nemá s týmito vecami žiadne skúsenosti.


Myslím si, že prácu čo robí p. Kusý vykonáva veľmi profesionálne, promtne a spoľahlivo ku spokojnosti zákazníka. Je to fakt veľká pomoc pre človeka napríklad ako som ja, čo nemá s týmito vecami žiadne skúsenosti. Bolo treba niečo vyplniť doložiť poslať vždy bol nápomocný, takže ešte raz veľlmi pekne ďakujeme. 

Veronika Ižoldová
Prenájom, kúpa 3 izbového bytu

Levice

Viedli ste nás celým procesom predaja. Boli ste našim poradcom ako a čo najlepšie vyriešiť.


Ja s manželom sme boli s vašimi službami spokojný. Aj keď niektoré veci dlhšie trvali ale všetko sa vyriešilo. Boli ste vždy ústretový, trpezlivý, ochotný. Viedli ste nás celým procesom predaja. Boli ste našim poradcom ako a čo najlepšie vyriešiť. Sme vám za všetko vďační a ďakujeme vám. S pozdravom r. Žieriková

Rodina Žieriková
Kúpa rodinného domu

Dolná Seč

Ryby sa chytajú na udicu,
ľudia na slová.

Je vám povedomý takýto popis?

"Ponúkame Vám na prenájom 3 izbový byt Levice. Plocha: úžitková 76m2. Nachádza sa na 6. poschodí zo 7 s výťahom. Podlaha: plávajúca, dlažba. Steny: stierky. Okná: plastové. Vybavenie kúpeľne: sprchovací kút. Vybavenie kuchyne: kuchynská linka, sporák, umývačka riadu, chladnička, mikrovlnka. Stav objektu: kompletná rekonštrukcia. Konštrukcia objektu: panelová. Kúrenie: centrálne. Zabezpečenie bezpečnostnými dverami. Výhody: slnečný, pekný výhľad, tiché prostredie, obchody, škola, škôlka, zastávka autobusu, zateplený bytový dom. Cena 450 €/mesiac."

Drvivá väčšina realitných maklérov popíše nehnuteľnosť takto. Jednoducho sa im nechce napísať lepší text alebo si popis rovno dajú vygenerovať. Vymenujú veci, ktoré sú v nehnuteľnosti a hotovo.

Porovnajte si to napríklad s mojím popisom, ktorým sa prezentoval byt  v centre mesta.

"Chcete sa čo najskôr nasťahovať, ale máte svoj nábytok a potrebujete veľa voľného miesta? 
Vyhovuje vám bývanie v centre mesta a zároveň mať aj pokoj?

Potom ste na správnom mieste. Verím, že si poviete "toto je byt pre mňa a moju rodinu."

ZAVOLAJTE MI NA DOLE UVEDENÉ ČÍSLO A DOHODNEME SI OBHLIADKU TOHTO BYTU. NERADI TELEFONUJETE? TAK POTOM MI NAPÍŠTE EMAIL ALEBO SMSKU.

Prečo by ste si mali vybrať práve tento byt?

Byt sa nachádza na začiatku centra mesta, kde máte kompletnú občiansku vybavenosť. Ak radi nakupujete v Kauflande, tak ho máte vzdialený len 5 minút pešo. Ak máte s vašou polovičkou radi kulinárske špeciality, tak doslova pod oknami sa nachádza reštaurácia.

To sa bude hodiť aj v tom prípade, ak ostane prázdna chladnička a vám sa nebude chcieť variť :-)

Jednou z najväčších výhod je veľkosť - až 76m2. Vďaka tomu budete mať dostatok miesta pre váš nábytok, ktorý si rozmiestnite tak ako sa bude páčiť vám. Súčasťou bytu je aj pivnica, kam si môžete "skryť" veci od výmyslu sveta a budú v bezpečí.

Nájsť bývanie s pekným výhľadom býva tiež veľmi obtiažne, ale predstavte si, že si rannú kávu vychutnáte s krásnym výhľadom na kopec Šiklóš. Nie je to skvelé? Aby toho nebolo málo, tak som si istý, že tiež oceníte prístup na balkón z kuchyne.

Na fotkách ste si mohli všimnúť, že byt nie vybavený. Byt je vhodný pre ľudí, ktorý majú svoj vlastný nábytok.

V byte ale nájdete kuchynskú linku, ktorá je vybavená vstavenými spotrebičmi. Majitelia sa rozhodli, že ak je v byte krásna kuchynská linka na mieru, tak nech má aj všetky potrebné spotrebiče.

Neviete si predstaviť život bez sprchového kúta? Nemusíte! V kúpeľni je obrovský sprchový kút. Ak si radi zatancujete a zaspievate pri sprchovaní tak v tomto sprchovom kúte si užite doslova koncert.

Lezú vám na nervy hluční susedia alebo spolubývajúci? Máte toho plné zuby?! Chcete si poriadne oddýchnuť a zrelaxovať po namáhavom dni? Potom určite oceníte úplné ticho a pokojnú atmosféru v byte. V tejto bytovke bývajú slušný a tichý susedia, čo znamená menej hluku a viac pokoja.

Miluje poriadok a čistotu?

Presne to na byte nájdete. Na byte bola vkusne prevedená rekonštrukcia a je pravidelne udržiavaný. Ak teda hľadáte čistý a pravidelne udržiavaný byt, tak ste na tom správnom mieste.

Akých nájomníkov hľadá majiteľ?

Takých, ktorí majú seriózny záujem o slušné bývanie a budú si ho vážiť. Takých, ktorý majú vlastný nábytok a potrebujú nezariadený byt. Takých, ktorí budú k bytu zodpovedne pristupovať a budú dodržiavať základné podmienky slušného nažívania v bytovom dome.

Čo zato dostanete na oplátku?

Skvelého majiteľa bytu, ktorý je chápavý a spraví všetko pre to, aby ste sa cítili v jeho byte, ako doma. Ak sa vyskytne nejaký problém, tak je ochotný ho automaticky riešiť a jediné, čo za to chce, je nájsť zodpovedných nájomníkov.

Je to podľa vás fér?

ZAVOLAJTE MI NA DOLE UVEDENÉ ČÍSLO A DOHODNEME SI OBHLIADKU TOHTO BYTU. NERADI TELEFONUJETE? TAK POTOM MI NAPÍŠTE EMAIL ALEBO SMSKU.

Byt sa nachádza na ulici Karla Marxa, na 6. poschodí, v zateplenom bytovom dome s výťahom, balkónom a super výhľadom.

Cena nájmu tohto moderne zrekonštruovaného 3 izbového bytu je 450€/mesačne S ENERGIAMI.

Pri záujme sa platí depozit vo výške mesačného nájmu, ktorý je možné získať späť v plnej výške, ak bude stav bytu po ukončení nájmu zodpovedať spoločným dohodám. K depozitu sa pripája jeden mesačný nájom dopredu.

Chcete si dohodnúť obhliadku alebo máte akékoľvek otázky?

ZAVOLAJTE MI NA DOLE UVEDENÉ ČÍSLO A DOHODNEME SI OBHLIADKU TOHTO BYTU. NERADI TELEFONUJETE? TAK POTOM MI NAPÍŠTE EMAIL ALEBO SMSKU.

S pozdravom
Marek Kusý

Viete si predstaviť byt na základe tohto popisu, hoci aj bez fotiek?
Verím, že si predstavíte niečo príjemné :-)

Fotky sú už len "čerešničkou na torte".

Všimnite si, ako je byt nafotený.

Fotky sú vo vysokej kvalite a nie sú rozmazané.

Pozrite si napríklad toto video:

Tento byt sa predal za 48 hodín, pretože video je veľmi silné médium, ktoré ľudia obľubujú.

Aj vy takto predávate nehnuteľnosť?!

Väčšinou to vyzerá nasledovne. Ak sa niekto rozhodne predávať nehnuteľnosť väčšinou ju začne predávať sám. Odfotí svoju nehnuteľnosť, vypíše veci čo sa v nej nachádzajú a zavesí ju internet. Samozrejme sa na svoju nehnuteľnosť nepozrie objektívne a cenu vysoko prestrelí.

Veď keby niečo z ceny dám dole pár eur a všetko bude dobré. Po pár týždňoch dovolí 2 alebo 3 realitným kanceláriám urobiť to iste aby prilial benzín do ohňa a prišiel o pár tisíc eur.

Ak Vám toto niekto poradil, že veď to skús takto okamžite stým prestaňte. Je to spôsob predaja nehnuteľnosti, ktorí bol moderný pred 15 rokmi a bohužiaľ drvivá väčšina realitných maklérov pracuje s technikami, ktoré sú zastarané.

Ak ľudia niečo nevedia, tak to danú vec väčšinou odkladajú na neskôr. Často však pred sebou tlačia veci, ktorých prekonanie môže mať vysoko pozitívny dopad na predaj ich nehnuteľnosti. Zvyknete veci odkladať "na neskôr" aj vy?

Neodkladajte spoluprácu s kvalitným realitným maklérom už ani minútu!

Ak odkladáte spoluprácu s realitným maklérom, pretože si vravíte, že ešte to skúsim sám, tak sa zastavte. Prvé tri týždne pri predaji akejkoľvek nehnuteľnosti sú veľmi dôležité, pretože to je ten čas kedy ľudia reagujú na novú nehnuteľnosť. Ak urobíte niečo zle v prvých týždňoch môže Vás to stáť veľa peňazí.

Vyberte si kvalitného realitného makléra, ktorí nepredáva nehnuteľnosti technikou, ktorá je 15 rokov stará a oberá vás o peniaze a čas. 

Kvalitný realitný maklér dokáže navýšiť cenu o 3-8% oproti tomu, za koľko by ste nehnuteľnosť dokázali predať sami.

Čas začať spolupracovať s realitným maklérom je hneď na začiatku!

Veď moji nadšený klienti sú živým príkladom toho čo dokážem!

„Marek, vedel by si takto pomôcť aj mne?”

Musím vás varovať: Nie som kúzelník a nemám zázračný klobúk, s ktorého vyťahujem kupujúcich s hotovosťou.

Ale ukážem vám ako sa mi podarilo predať 2 nehnuteľnosti za 48 hodín a poradiť vám ako predávať nehnuteľnosť, s navýšením ceny pokojne aj o 5 000€. 

Samozrejme sa tu nebavíme o odfotení nehnuteľnosti a inzerovaní  na bazoši.  To dnes dokáže (skoro) každý. Na toto nepotrebujete vôbec moju pomoc.

Ale predať nehnuteľnosť tak, aby ste ju dokázali predať za najvyššiu možnú sumu to si vyžaduje znalosti, skúsenosti a správne predajné techniky.

Bežne dokážem navýšiť cenu o 3-8% oproti tomu, za koľko by ste nehnuteľnosť dokázali predať sami.

Ako?

 3 správnymi krokmi ˃˃˃

  1. Správna príprava nehnuteľnosti na predaj ˃˃˃
  2. Správna propagácia nehnuteľnosti ˃˃˃
  3. Správna cena nehnuteľnosti ˃˃˃

Ukážem vám, že predať nehnuteľnosť sa dá aj inak ako čakať nato či niekto príde vôbec na obhliadku. Pripraviť nehnuteľnosť tak, aby sa kupujúci tešili, že práve oni mohli kúpiť vašu nehnuteľnosť.

Čo hovoria ľudia, ktorí už som ňou spolupracovali?

Myslím, že keď som zvolila aby nás p.Kusý zastupoval pri predaji nášho domu, zvolila som správne.


Myslím, že keď som zvolila aby nás p.Kusý zastupoval pri predaji nášho domu, zvolila som správne. S jeho prácou sme boli spokojní , bol s nami v kontakte. Je ochotný a myslím, že na to že je to mladý človek svoju prácu si vykonáva profesionálne. Ocenili sme hlavne to, že všetky formality ohľadne predaja domu nám vybavil , poradil kde máme čo odhlásiť a pod. Odporúčam čo sa týka nehnuteľností osloviť p.Kusého - poradí, pomôže.

Jarmila Maskaľová
Predaj rodinného domu

Beša

S Marekovou prácou sme boli nadmieru spokojní.


S Marekovou prácou sme boli nadmieru spokojní. Milý, prispôsobivý, flexibilný človek, ktorý nám vybavil všetko ohľadom podnájmu bytu. Odporúčam 😊

 

Jennifer Bohumelová
Prenájom  1 izbového bytu
Levice

Určite by som ho odporučila všetkým, ktorí potrebujú pomôcť so svojimi nehnuteľnosťami.


Myslím, že môžem zodpovedne vyhlásiť, že som bola veľmi spokojná so spoluprácou pána Kusého. Bol vždy ochotný poradiť, pomôcť, bol stále v telefonickom kontakte, či už pri hľadaní potenciálnych záujemcov, či potom pri riešení kúpno-predajnej zmluvy, aj pri samotnom odovzdávaní nehnuteľnosti. Určite by som ho odporučila všetkým, ktorí potrebujú pomôcť so svojimi nehnuteľnosťami.

Ľubica Doričová
Predaj 1 izbového bytu

Levice

Vybavil všetko potrebné + vždy bol zastihnutý na telefóne.


Marek mi sprostredkoval kúpu domu. Bol som spokojný s jeho prístupom ku mne. Vybavil všetko potrebné + vždy bol zastihnutý na telefóne.

Alexander Lakatoš
Kúpa rodinného domu

Levice

Ďakujem za profesionálny prístup, ochotu, presnosť a promptné jednanie, veľká spokojnosť.


Ďakujem za profesionálny prístup, ochotu, presnosť a promptné jednanie, veľká spokojnosť. Ďakujem Marek

Silvia Horváthová
Predaj 4 izbového bytu

Levice

Pomohol mi predať byt. Určite ho odporúčam všetkým, ktorí potrebujú pomôcť so svojimi nehnuteľnosťami.


So spoluprácou Mareka Kusého som bol veľmi spokojný. Pomohol mi predať byt. Je to ochotný pán, poradí, pomôže, boli sme stále v telefonickom kontakte.Určite ho odporúčam všetkým, ktorí potrebujú pomôcť so svojimi nehnuteľnosťami.

Jozef Opold
Predaj garsónky

Nitra