Iná realitná kancelária prenajímala tento byt neúspešne celé 3 mesiace, nám sa ho podarilo prenajať za 14 dní.

Rozhodujete sa prenajímať vašu nehnuteľnosť a hľadáte potrebné informácie, ktoré vám pomôžu vyťažiť z prenájmu čo najviac? 

Nechcete žiadne teoretické poučky, ale praktické rady o tom, ako vyzerá správny prenájom nehnuteľnosti?

Tak tento článok je presne to, čo hľadáte.

V tomto článku vám ukážem príklady správneho prenájmu nehnuteľnosti.

Ste plní očakávania? 🙂

Nepochybujem, že ÁNO.

Čo je najlepšie, ukážem vám to na konkrétnom byte, ktorý sme prenajímali v Leviciach. 🙂

Celé sa to začalo telefonátom od majiteľa 3 izbového bytu. Kontakt na mňa dostal od pána, ktorému som predával aj prenajímal nehnuteľnosti.

Pán majiteľ mi zavolal a dohodli sme si stretnutie na jeho 3 izbovom byte. Pýtal sa na moju prácu, skúsenosti a ako vlastne bude celý prenájom vyzerať.

Počas nášho rozhovoru som sa dozvedel, že byt už 3 mesiace ponúka iná realitná kancelária, ktorej sa to však nedarí prenajať.

Bol som prekvapený, pretože byt je krásny, nachádza sa v pokojnom prostredí, v tichom vchode a ešte k tomu bol ponúkaný za veľmi dobrú cenu. Takže všetko ideálne. Keď som si však pozrel fotky, ktoré boli urobené, hneď som vedel, kde je kameň úrazu.

Majiteľovi som povedal, aký je môj postup a opýtal som sa ho, či je ochotný urobiť všetko to, na čom sme sa dohodli. Povedal, že samozrejme, ale mal jednu podmienku. V rámci korektných vzťahov chcel dať ešte priestor realitnej kancelárii, ktorá ho dovtedy prenajímala a dal im teda čas ešte 2 týždne.

Realitnej kancelárii sa nakoniec byt nepodarilo prenajať, a tak sme sa po dvoch týždňoch opäť stretli a dohodli sa na spolupráci.

Majiteľ povedal, že všetko nechá na nás, a tak sme pri príprave bytu na fotenie mohli zapojiť našu fantáziu naplno!

Pozrite sa na fotky, ktoré zapríčinili 3 mesiace neúspešného ponúkania.

Čo sme urobili?

Na základe informácií od majiteľa som presne vedel, čo robiť, aby sa nehnuteľnosť mohla prenajať, za cenu, ktorú požadoval. Preto som vytvoril STRATÉGIU PRENÁJMU pomocou metódy SPRÁVNY PRENÁJOM NEHNUTEĽNOSTI.

Chcete sa dozvedieť viac o metóde SPRÁVNEHO PRENÁJMU NEHNUTEĽNOSTI?˃ ˃

1. Najdôležitejším faktorom pri prenájme je cena. PREČO?

Ak nastavíte cenu nehnuteľnosti príliš vysoko, tak vám nepomôže ani ten najlepší marketing na svete a váš prenájom môže skončiť bezvýsledne.

Dôležitý ukazovateľ je lokalita nehnuteľnosti. Práve lokalita určuje asi 70% ceny celej nehnuteľnosti.

Ďalšími významnými faktormi sú rozloha, poschodie, výhľady, vybavenie nehnuteľnosti, technológie, vek stavby a infraštruktúra okolo nehnuteľnosti.

Na základe týchto faktorov najvyššia cenová úroveň tohto krásneho 3 izbového bytu vyšla maximálne 450€/mesačne a to bola aj požiadavka majiteľa.

2. Vedel som, že byt je veľmi pekný a je hodný maximálnej ceny.

No keďže majiteľ byt vôbec nevyužíval, bol zaprataný jeho vecami a nebol v ňom udržiavaný dokonalý poriadok. Preto bolo nutné, aby sa byt pripravil na fotenie. Každú miestnosť sme pripravili tak, aby na budúceho nájomcu pôsobila lákavým dojmom a aby sa v byte cítil ako u seba doma.

Marketing je veľmi dôležitý, ak chceme dosiahnuť vyššie spomínanú sumu, tak musíme ľuďom ukázať, že tento byt je presne ten, ktorý hľadajú a že skutočne stojí za to.

Ak chcete zaujať ľudí, musíte ukázať vašu nehnuteľnosť v plnej kráse. Na to slúži detailná SPRÁVNA PRÍPRAVA nehnuteľnosti, ktorej súčasťou je:

a) Správny home-staging, ktorý vytvorí neodolateľnú nehnuteľnosť

b) Správne profesionálne fotografie, ktoré sú čerešničkou na torte každej nehnuteľnosti.

c) Správny text, ktorý vyvolá tú správnu emóciu.

3.Nehnuteľnosť bola teda na 100% pripravená na prenájom.

Ďalší krok bol, že sa o tejto nehnuteľnosti musel dozvedieť úplne každý a na to sme vytvorili REKLAMNÚ KAMPAŇ.

Nehnuteľnosti propagujeme samozrejme na všetkých najnavštevovanejších inzertných portáloch, ale v dnešnej dobe veľmi veľa ľudí trávi čas na sociálnych sieťach, a tak isto tam aj vyhľadáva nehnuteľnosti. A výsledky to aj všetko potvrdzujú.

A pozrite sa na fotky, vďaka ktorým sa byt prenajal za necelé 2 týždne.

A takto vyzeral náš inzerát na Facebooku.

Aké výsledky to prinieslo?

Počas týchto 2 týždňov som bol na obhliadke so 4 záujemcami. Z týchto štyroch záujemcov boli 2, ktorí mali o byt vážny záujem. Nakoniec sme spolu s majiteľom vybrali jeden pár mladých ľudí. Slečna povedala, že sa do bytu hneď zamilovala a že hneď po prvom vzhliadnutí fotiek s priateľom vedeli, že v ňom chcú bývať.

Správnou marketingovou stratégiou sa nám podarilo osloviť za 14 dni dokopy 6 193 ľudí. Za deň sme oslovili približne 442 ľudí.

Každý deň sa nám podarilo osloviť 442 ľudí. Áno, čítate správne 442 ľudí.

Pekné čísla, však? 

Nehnuteľnosť sme nefotili hneď na prvom stretnutí, pretože nebola 100%-tne pripravená na oslovenie ľudí.

Dohodli sme sa, ako to celé bude vyzerať a až potom sme pristúpili k samotnému foteniu nehnuteľnosti.

A čo povedal majiteľ toho krásneho 3 izbového bytu?

Chcete vedieť, akú stratégiu sme použili pri prenájme tohto bytu?

Čo by ste povedali na to, keby som vám prezradil úplne všetko o tejto stratégii, ktorú pri prenajímaní bytov používam? Áno, použili sme ju aj pri prenájme tohto bytu.

Ak uvažujete, že budete svoju nehnuteľnosť prenajímať alebo predávať, tak vám to pomôže nasmerovať váš prenájom alebo predaj tou správnou cestou. Alebo ste už svoj prenájom či predaj odštartovali a nedosahujte očakávané výsledky?

Mám tu pre vás skvelú správu a riešenie!!!

Pod týmto textom si môžete vyžiadať váš PODROBNÝ PLÁN PRENÁJMU, ktorý vám odhalí, ako svoju nehnuteľnosť prenajmete rýchlo a za najvyššiu možnú cenu. BEZ ZÁVÄZKOV, BEZ ŠVINDĽOV A ZDARMA – nie je v tom žiadny háčik. 🙂 Alebo mi jednoducho napíšte na marekkusy@mojrealitak.sk a ja vám pomôžem pripraviť tú najlepšiu stratégiu na prenájom vašej nehnuteľnosti.

Áno, chcem plán ZDARMA ˃ ˃ ˃ ˃

A nezabudnite.

Niekto u vás v rodine, váš priateľ alebo dobrý známy prenajíma alebo predáva nehnuteľnosť a chcete mu pomôcť? Pošlite mu tento článok, aby si nehnuteľnosť vedel prenajať alebo predať za krátky čas a za najvyššiu možnú sumu. Určite to ocení.

S pozdravom
Realitný maklér – Marek Kusý

E-book zdarma odhaľuje:

"6 najčastejších chýb, ktoré by ste v žiadnom prípade nemali robiť pri predaji nehnuteľnosti"

  • E-book: 6 najčastejšich chýb, pri predaji nehnuteľnosti