Ťahák zdarma v PDF odhaľuje:

ZA KOĽKO MÔŽETE PREDAŤ
VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ?

7 efektívnych a lacných tipov ako pripraviť svoju nehnuteľnosť na predaj tak, aby okamžite zvýšila svoju predajnú cenu

Ste 100% rozhodnutí, že svoju nehnuteľnosť idete predávať, ale neviete, ako urobiť neodolateľnú ponuku, ktorá bude priťahovať kupujúcich ako magnet?

Rozmýšľate nad tým, čo treba urobiť, aby váš dom alebo byt vyzeral ako z rozprávky?

Žiaľ v bežnom živote sa s tým nikde nestretávame a nikto nás neučil, ako si upraviť nehnuteľnosť na predaj.

Nie ste v tom sami.

Nemáte to ani prečo vedieť, ak ste neštudovali školu dizajnu alebo nejakú modernú architektúru.

Ale môže to byť veľmi užitočné, keď idete predávať svoju nehnuteľnosť.

Pozerali ste si niekedy inzertné portály?

Videli ste dom alebo byt, ktorý bol na internete nafotený aj spolu s raňajkami predávajúcich alebo v nehnuteľnosti bol taký bordel, že ste nemali ani chuť dopozerať inzerát?

Takýchto inzerátov je na internete mnoho.

Napríklad takéto:

Alebo niečo takéto:

Koľko ste videli takýchto inzerátov?

Myslíte si, že na ne kupujúci aj reagovali?

Podarilo sa im zvýšiť si cenu svojej nehnuteľnosti?

Žiaľ takto to ale nefunguje

Čo keby sme si to premietli takto.

Ľudia predávajú svoj 3 – izbový byt, ktorý naposledy prerábali možno pred piatimi či desiatimi rokmi. Myslia si, že je v ešte akom-takom dobrom stave, pretože ho počas svojho bývania udržiavali a starali sa o oň.

Pri súčasných trhových cenách 3-izbových bytov si myslia, že by zaň mohli dostať aj okolo 70 tisíc eur a viac. Samozrejme, podľa toho v akom kraji sa nachádzajú.

Ak sa na túto situáciu pozriete objektívne, musíte si všimnúť, že takýto byt už nespĺňa súčasné trendy.

Aj vy svoju nehnuteľnosť ponúkate takto?

Ak náhodou aj vy ponúkate svoju nehnuteľnosť týmto spôsobom, pravdepodobne nemáte za deň dve, tri obhliadky.

Ak vôbec nejakú máte.

Sami veľmi dobre viete, že ak sa nehnuteľnosť dlho predáva spôsobuje to problémy, ktoré sa na seba naďalej nabaľujú.

Nestíhate predať nehnuteľnosť na čas.

Musíte ísť dole s cenou.

A mnoho iných problémov.

Dnes už nie je každá izba vymaľovaná inou krikľavou farbou, ako to bolo moderné v roku 2008, dnes už ľudia nechcú mať zapratané miestnosti skriňami, vitrínami a sekretármi, ako mali voľakedy naše babky, dnes sa už „nenosia“ perzské koberce v obývačke…

Kupujúci si potom povedia, že ak majú byt v takomto stave, určite ho za takú vysokú sumu nepredajú.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť neodolateľnú ponuku na váš byt. Je to za pomoci 7  EFEKTÍVNYCH A LACNÝCH  TIPOV, ktoré používa len úzka skupina realitný maklérov a homestagerov.

Zaujíma vás, akých 7 tipov to je?

Ak ste odpovedali áno, tak to je výborné, pretože vám ponúkam 7 jednoduchých tipov, ktoré zvládnete ľavou zadnou a zaručene vám pomôžu.

Sú to tipy, ktoré vám pomôžu odlíšiť vašu nehnuteľnosť od tých ostatných na trhu. Ak svoj dom správne pripravíte, môže vám to ušetriť čas, ale hlavne zaň môžete pýtať viac peňazí.

A verte mi, určite ich dostanete!

Výhoda krátkeho predaja je aj tá, že čím skôr sa zbavíte svojho starého bytu, tým skôr sa môžete posunúť do ďalšej etapy svojho života bez stresu a obáv vo vašom novom bývaní.

Existuje veľa lacných (ale aj drahých) spôsobov, ako svoju nehnuteľnosť zatraktívniť tak, aby prilákala čo najviac kupujúcich. Keďže sa chcú ľudia predajom svojej nehnuteľnosti zbaviť a niečo aj zarobiť, nie sú stotožnení s tým, že by mali do nej ešte navyše investovať nejaké peniaze.

Keď dodržíte všetky tieto kroky, ľudia sa vám budú ozývať ako na bežiacom páse.

Tešíte sa?

Ideme na to.

1. Upracte

Určite je váš dom uprataný, ale leskne sa čistotou?

Poriadne vyupratujte všetko, čo sa dá. Kupujúci si určite všimnú každú špinku na podlahe, prach na skrinkách či neumytý riad v kuchynskom dreze.

Pozor! Váš dom však nesmie smrdieť ako laboratórium, kde práve vymysleli nový čistiaci prostriedok. Stavte na vône ako voňavá bielizeň, jemná vanilka alebo čerstvé kvety.

2. Opravte

Možno budete musieť obetovať nejaké peniaze, avšak to závisí aj od toho, akí ste zruční alebo koľko toho treba u vás opraviť.

Vidíte nejaké vypálené žiarovky? Netesní vám vodovodná batéria v kuchyni? Kričia na vás z každej izby iné farby stien? Toto určite neurobí dobrý prvý dojem na kupujúcich. Investujte trošku do týchto opráv a uvidíte ten rozdiel.

Ak sú však opravy závažné natoľko, že by to stálo veľa peňazí, porozmýšľajte nad cenou, ktorú pýtate za svoju nehnuteľnosť.

3. Zbavte sa zbytočností

Všetci vlastníme nejaké veci, ktoré už viac nevyužívame alebo sme ich ani nikdy nepoužili. Nehovorím len o šatníku, ale o všetkých miestnostiach a skrinkách, kde máme niečo uložené a poschovávané.

A keďže po predaji nehnuteľnosti väčšinou nasleduje sťahovanie do nového, je to skvelá príležitosť sa týchto vecí zbaviť.

Nemiňte svoj čas a peniaze na to, aby ste ich všetky presťahovali do svojho nového bývania. Zbavte sa ich hneď! Váš dom, ale aj vy sa budete cítiť „ľahšie“.

4. Depersonalizujte

Predávate svoju nehnuteľnosť, čo pravdepodobne znamená, že sa sťahujete do novej. Prečo si teda veci, ktoré s vami idú do vášho nového domova nepripraviť už teraz?

Hovorím najmä o osobných fotografiách, rôznych zbierkach a dekoráciách, ktoré vás vystihujú. V starom dome, ktorý chcete predať, ich už nepotrebujete.

Okrem toho nechcete, aby sa kupujúci cítili pri obhliadke ako návštevníci. Chcete, aby sa do nehnuteľnosti zamilovali a predstavili si, ako sedia na svojom gauči a relaxujú. Keď si necháte na poličkách svoje fotky a osobné veci, kupujúci sa nebudú vedieť vžiť do priestoru a budú sa cítiť nevítaní.

Vlastníte veľkú zbierku kníh? Ak z nich zopár vyberiete a nadekorujete na poličky, bude to pôsobiť moderne a esteticky. Ak ich však všetky necháte na očiach rozhádzané, môže to opticky zmenšovať priestor a kupujúci sa budú cítiť stiesnene.

5. Buď svetlo

Rozostrite závesy, poutierajte rolety, umyte okná a vymeňte vypálené žiarovky za tie s vyššou svietivosťou. Ani si neviete predstaviť, aké zázraky robí svetlo s miestnosťami!

Ak máte tmavé izby, kúpte pekné lampy na stolík alebo na zem. Uistite sa, že pred každou obhliadkou tieto svetlá zapnete. Na obrázkoch si môžete všimnúť, že niekedy len prirodzené svetlo nestačí

6. Prvý dojem

Ak ste sa rozhodli predať dom, nezabúdajte, že prvé, čo kupujúci uvidia, je exteriér.

Tak vyberte tú kosačku zo šopy a pokoste ten trávnik! Zbavte sa všetkých suchých kvetov a lístia, ktoré máte na dvore, pozametajte chodníky vedúce do domu, pozbierajte hračky po svojom psíkovi.

Popozerajte všetky chyby, ktoré viete opraviť, aby si kupujúci všimli, že dom je v dobrej „kondícii“.

7. Pripravte scénu

Tak a teraz môžete využiť vašu kreativitu naplno! Naaranžujte posteľ, tak aby vyzerala pohodlne, prehoďte cez starú sedačku deku alebo zopár vankúšov, prestrite stôl v jedálni, aby vyzeral lákavo.

Pridajte v kuchyni trošku farby tým, že položíte na kuchynskú linku misku s chutným ovocím, poprípade vázu s čerstvými kvetmi.

Popozerajte sa po každej izbe, či v nej nie je príliš veľa nábytku, pretože je dôležité, aby kupujúci pri obhliadke do ničoho nenarážali a vedeli si predstaviť priestor, ktorý im ponúkate.

Záver

Ukážem Vám na záver ako pracujeme my a čo všetko robíme pri nehnuteľnostiach.

Rodinný dom v obci Medvecké

Upratali sme celú nehnuteľnosť, zbavili sme sa vecí, ktoré zaberali miesto a boli v izbách zbytočné. Fotky, hračky a všetky podobné osobné veci sme dali preč. Miestnosti sme presvetlili, použili sme kreativitu a vdýchli domu celistvosť. Príprava nehnuteľnosti zabrala približne 4 hodiny.

Predajná cena nehnuteľnosti vďaka týmto 7  EFEKTÍVNYM A LACNÝM TIPOM vyletela o 7.200€ oproti pôvodnej cene. Rodinný dom sa nám podarilo predať za 13 dní od spustenia predaja.

1 izbový byt v Leviciach

Prvé, čo sme urobili, že sme nehnuteľnosť upratali. Veď kupujúci sa prišiel pozrieť na to, aký priestor mu byt ponúka a nie na neporiadok a preplnené miestnosti. Hovoríte si, že je to samozrejmosť, keď sa ide predávať nehnuteľnosť, že predávajúci poupratujú? Otvorte si teraz niektorý inzertný portál a presvedčte sa sami. 🙂

Ďalej nasledovalo naaranžovanie a vytvorenie príjemnej atmosféry v nehnuteľnosti, aby sa kupujúci už pri pohľade na fotky na internete tešili a hnali na obhliadku, aby im byt neušiel.

Predajná cena 1 izbového bytu sa vďaka týmto 7  EFEKTÍVNYM A LACNÝM TIPOM navýšila o 1.500€ oproti pôvodnej cene. Byt sa nám podarilo predať za 2 dni od spustenia predaja.

Chcete, aby aj Vaša nehnuteľnosť vyzerala dokonale pri predaji nehnuteľnosti?

Je pre vás dôležitý aj čas za ktorý sa nehnuteľnosť predá?

Alebo chcete predať svoju nehnuteľnosť s takým skvelým výsledkom, ako sa predali hore uvedené nehnuteľnosti?

Prídem ku Vám na nezáväzné stretnutie a obhliadku vašej nehnuteľnosti a poradím vám, ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj.

Obyčajnými radami sme mnoho ľuďom pomohli pri predaji ich nehnuteľností a navýšili predajnú cenu o niekoľko tisíc eur. A samozrejme sme takto aj výrazne skrátili čas predaja a prenájmu.

Čo hovoria ľudia na inzeráty ich nehnuteľností, keď sa perfektne pripravia na predaj?

alebo aj toto

Ak chcete mať aj vy perfektne pripravenú nehnuteľnosť na predaj a chcete, aby sa nehnuteľnosť predala rýchlo a za najvyššiu možnú sumu, dohodnite si nezáväzné stretnutie  a ja vám pomôžem zvýšiť cenu vašej nehnuteľnosti.

Pokojne ma môžete kontaktovať na tel. číslo 0915 055 571 alebo ak radšej píšete emaily, tak mi napíšte na email marekkusy@mojrealitak.sk

Teším sa na naše spoločné stretnutie

S pozdravom

Ing. Marek Kusý

Vedeli ste, že:

Správny realitný maklér vám môže zarobiť EXTRA 20 000 EUR alebo PREDAŤ VÁŠ BYT DO 24h?